این آموزش ی برنامـه به شما یک نظر کلی درمورد صفحات وب ASP.Net (ورژن 2 یا بالاتر) ترکیب Razor ارائه می دهد، یک چارچوب کم ارزش تر جهت ایجاد وب وب سایت های پویا. این روش همین طور WebMatrix را معرفی می نماید که وسائل برای ایجاد صفحات و وب سایت ها است .

آموزش asp.net با c#

آموزش asp.net,آموزش asp.net mvc,آموزش asp.net با c#,clicksite.ir

سطح: جدید جهت صفحات وب ASP.Net

مهارت های پذیرفته شده: HTML CSS پایه

آنچه شما در اولین روش از مجموعه فراخواهید گرفت:

فن آوری صفحات وب ASP.Net چیست و برای چه کاری است .

WebMatrix چیست.

برنامـه ها را چگونه نصب کنیم.

چگونه با استفاده از WebMatrix وب سایت ایجاد کنیم.

معین ه ها فن آوری های مورد بحث:

Microsoft Web Platform Installer.

WebMatrix.

.cshtml pages

این روش را Mike Pope نوشته آن را FitzMacken برای Microsoft WebMatrix 3 آپدیت کرده است.

ورژن های برنامـه ی استفاده شده در این روش

آنچه شما بایستی بدانید :

فرض می کنیم که شما با موارد زیر آشنا هستید:

HTML. به طور تخصصی و کامل ضروری نیست. ما HTML را شرح نخواهیم داد ولی از مطالب پیچیده نیز استفاده نخواهیم کرد. لینک هایی را جهت راهنمای HTML ارائه خواهیم داد که تصور می کنیم مفید خواهند بود.

Cascading style sheets (CSS) .درست مانند HTML

نظریات پایه ی دیتابیس. اگر از یک برگه ی وسیع برای داده استفاده کرده و داده را ذخیره فیلتر کرده اید، در واقع وهله ی تخصصی است که جهت این مجموعه آموزش ی در نظر گرفته ایم.

همچنین فرض می کنیم که شما به یادگیری پروگرام نویسی پایه نیز علاقمند هستید. صفحات وب ASP.NET از زبان پروگرام نویسی C# استفاده می کنند. شما به هیچ زمینه ای جهت پروگرام نویسی، به جز علاقمندی به آن، احتیاجی ندارید. چنانچه قبلا در صفحه ی وب javascript نوشته باشید، زمینه ی خیلی ی در این مورد به دست آورده اید.

مد نظر داشته باشید که اگر با پروگرام نویسی آشنا باشید، احتمال دارد متوجه شوید که این روش به آهستگی پیش می رود، در حالیکه ما پروگرام نویسانی با سرعت بالاتر می آوریم، همان گونه که چند روش اول را پشت سر گذاشتیم، گرچه برنامـه های پایه ی کمتری جهت شرح وجد خواهند داشت و موارد با سرعت پیش خواهند رفت.

چه چیزی لازم دارید؟

در اینجا موارد ی را می بینید که نیاز خواهید داشت:

رایانه ی که اجرا کننده ی Windows 8, Windows 7, Windows Server 2008 و یا Windows Server 2012 باشد.

یک اتصال اینترنت زنده

مدیریت ایمنی ( که جهت فرایند نصب لازم است )

ASP.NET Web pages چیست؟

ASP.NET Web Pages چارچوبی است که برای ایجاد صفحات وب پویا می توانید از آن استفاده بکنید . یک صفحه ی آسان ی وب HTML استاتیک است . محتوای آن با HTML markup ثابت معین می شود که در صفحه وجود دارد. صفحات پویا، مانند آنچه با ASP.NET Web Pages ایجاد کردید، به شما مجوز می دهند تا محتوای صفحه را با مصرف از کد روی پرواز ایجاد بکنید .

صفحات پویا به شما اجازه می دهند تا انواع کار ها را انجام دهید. شما می توانید با مصرف ازفرم از یوزر ورودی بخواهید و پس آنچه را که صفحه نمایش می دهد، تغییر دهید. می توانید از یوزر اطلاعات بگیرید، آن را در یک دیتابیس ذخیره بکنید پس آن را بعدها لیست بکنید . شما می توانید ازسایت خود ایمیل ارسال بکنید و می توانید با دیگر سرویس ها روی وب کنش داشته باشید (برای مثال سرویس طراحی) صفحاتی تولید بکنید که اطلاعاتی از آن منایع تلفیق می کنند.

WebMatrix چیشت؟

WebMatrix وسائل ی است که ویرایشگر صفحه ی وب، کارایی دیتابیس، یک سرور وب برای آزمایش صفحات و خصوصیات یی جهت انتشار وب وب سایت شما به اینترنت را تلفیق می نماید . WebMatrix رایگان است نصب و استفاده از آن هم آسان است . ( فقط برای صفحات آسان ی HTML فن آوریهای دیگری مانند PHP کار می نماید .)

در واقع شما برای کار با ASP.NET Web Pages مجبور به مصرف از WebMatrix نیستید. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از ویرایشگر متن صفحاتی ایجاد بکنید با مصرف از سرور وب که به آن دسترسی دارید، صفحات را تست بکنید . به هرحال WebMatrix تمام ی اینها را بسیار زیاد آسان می نماید ، پس این روش ها از WebMatrix استفاده خواهد کرد.

درمورد این روش ها:

این مجموعه ی روش ی یک مقدمه به چگونگی استفاده از ASP.NET Web Pages است . در این مجموعه ی مقدماتی به طور کل 9 راهنمای وجود دارد. این آموزش بخشی از مجموعه ی آموزش ی است که شما را از ASP.NET Web Pages مقدماتی به ایجاد وب سایت های پیشرفته و پیشرفته می رساند.

تمرکز اولین بخش برروی ارائه ی مبانی چگونگی استفاده از ASP.NET Web Pages به شما است . زمان ی که این بخش کامل شد می توانید با مجموعه های آموزش ی کار بکنید که معین می نماید پروگرام در کجا به انتها برسد صفحات وب را با عمق بیشتری کشف می نماید .

ما به دلخواه وارد توضیح ات عمیق می شویم. هرزمان موردی را مربوط به این آموزش نمایش می دهیم، همیشه راهی را گزینش می کنیم که تصور می شود با کیفیت ترین راه درک مطلب است . بعدها موارد روش ی وارد موارد عمیق تری می شوند و دیدگاه های اثر گذار تر کارآمدتری را به شما ارائه می دهند (همچنین سرگرم کننده تر). اما لازم ه ی آن روش ها درک مفهوم ها پایه است .

مجموعه ی روش ی که شروع کرده اید، خصوصیات ی روش ی را که در ادامه ارائه شده اند، تحت پوشش قرار می دهد:

مقدمه و دریافت موارد نصب شده (که در روش ی است که آن را می خوانید.)

برنامـه نویسی ASP.NET Web Pages بیسیک

ایجاد یک دیتابیس

ایجاد و پردازش ورودی یوزر

افزودن، آپدیت کردن حذف داده

چه چیزی ایجاد خواهید کرد؟

این روش موارد را حول یک وب وب سایت تنظیم می نماید که می تواند فیلـم هایی را که رفیق دارید، لیست نماید . شما قادر خواهید بود فیلم زیبا هایی را وارد کرده ، ویرایش بکنید و آنها را لیست بکنید . در اینجا دو صفحه ارائه شده اند که در تنظیم این مجموعه ایجاد خواهید کرد. و نیز صفحه ای را می بینید که به شما مجوز می دهد اطلاعات مربوط به فیلم زیبا را در سایت خود وارد بکنید .مجموعه های آموزش بعدی روی این مجموعه تهیه و تولید شده عملکرده ای زیادتری اضافه می کنند، از عبارت آپلود کردن تصاویر، اجازه ی افراد جهت ورود به سیسـتم ، ارسال ایمیل تلفیق با رسانه های اجتماعی.

خیلی خوب ، مجوز بدهید که شروع کنیم.

نصب موارد :

شما می توانید هر چیزی را با مصرف از سکوی نصب کننده ی وب در مایکروسافت نصب بکنید . در نتیجه نصب کننده را نصب بکنید سبعد از آن برای نصب هر چیزی استفاده بکنید .

برای استفاده از صفحات وب حداقل باید Windows XP و SP3 یا Windows Server 2008 و بالاتر را داشته باشید.

در Web Pages page وب وبسایت ASP.NET روی Install کلیک بکنید .قبل از نصب WebMatrix از شما خواسته می شود که اصطلاحات مجوز جمله خصوصی را قبول بکنید .روی Run کلیک کرده تا نصب را شروع کنید. (اگر می خواهید نصب کننده را ذخیره بکنید روی Save کلیک کرده پس نصب کننده را از فولدر، مکانی که آن را نصب کرده اید، اجرا بکنید .)سکوی نصب کننده ی وب ظاهر می شود که برای نصب WebMatrix آماده است . روی Install کلیک بکنید .فرایند نصب آنچه را که بایستی روی رایانه شما نصب شده باشد را ارائه داد ه فرایند نصب را شروع می نماید . بسته به آنچه دقیقا بایستی نصب شود، فرایند می تواند در هرجایی از چند دقیقه ی کوتاه تا چندین دقیقه طول بکشد. I Accept را انتخاب بکنید تا موارد مجوز را انتخاب بکنید .

Hello WebMatrix:

وقت ی که نصب کامل می شود، فرایند نصب می تواند WebMatrix را به طور اتوماتیک شروع نماید. اگر این اتفاق نیفتاد در ویندوز از منوی Start، مورد Microsoft WebMatrix را شروع نمایید.

ی که WebMatrix را برای اولین بار شروع کنید، شانسی برای ورود به Microsoft Azure با اکانت مایکروسافت به شما داده می شود. با ورود به سیـستم 10 وب سایت از طریق Azure دریافت خواهید کرد. این سایت های رایگان راه مانسب برای آزمایش وبسایت هایتان به شما ارائه می دهند. چنانچه اکانت AZURE ندارید اما حق اشتراک MSDN دارید، می توانید ویژگی ها ی حق اشتراک MSDN خود را فعال بکنید . در غیر اینصورت فقط ظرف دو دقیقه می توانید اکانت آزمایش ی آزاد ایجاد بکنید .

ضروری نیست هم اکنون جهت ادامه با این روش وارد سیسـتم شوید. اگر هم اکنون وارد سیسـتم نشوید، مورد ی ورود را جهت بعدها هنوز خواهید داشت. آخرین موضوع مربوط به این سری روش ی چگونگی تنظیم وب سایت خود به Azure است . پس نیاز است برای کامل کردن آن مورد وارد سیـستم شوید. در این مورد نیز می توانید با اکانت مایکروسافت خود وارد سیستم شوید و هم می توانید روی مورد ی Not Now واقع در گوشه ی سمت راست پایین کلیک بکنید .برای شروع یک وب وبسایت خالی ایجاد کرده و یک صفحه به آن اضافه بکنید . در آموزش بعدی در این مجموعه شما با یکی از الگوهای داخلی وب وب سایت گیم خواهید کرد.

در پنجره ی Start روی New کلیک بکنید .

الگوها فایل ها و صفحات پیش تولید و ساخته ای جهت انواع مختلف وب وب سایت ها می باشند . جهت مشاهده ی تمام ی الگوهای پیش فرض موجود مورد ی Template Gallery را انتخاب بکنید .

دز پنجره ی Quick Start جمله Empty Site از گروه ASP.NET را انتخاب کرده سایت جدید را با عنوان "WebPagesMovies" نام گذاری بکنید .

روی Next کلیک بکنید .

اگر وارد اکانت مایکروسافت خود شده اید، شانس ایجاد وبسایت در Windows Azure به شما داده خواهد شد. بر طبـق نام سایت شما، نام پیش فرض WebPagesMovies.azurewebsites.net توصیه می شود. به هرحال عجیب این است که این نام در ویندوز Azure وجود ندارد. جهت راحتی Skip را گزینش بکنید تا راه ایجاد وب وب سایت روی پنجره ی Azure را هم اکنون کوتاه بکنید . بعدها در این سری سایت هایی را روی ویندوز Azure منتشر خواهیم کرد.

WebMatrix وب سایت را ایجاد کرده و باز می نماید .

در بالا نوار وسائل Quick Access یک حاشیه وجود دارد. در پایین سمت چپ، گزینش گر workspace را می بینید، جایی که بین تسک ها تغییر میکنید (Site, Files, Databases, Reports). در سمت راست پین محتوا برای ویرایشگر و گزارش ها وجود دارد. در پارت پایین نیز یک نوار هشدار برای پیام ها مشاهده می بکنید . با پیش رفتن در این آموزش ها، موارد درباره WebMatrix خصوصیات ی آن فراخواهید گرفت.

ایجاد صفحه ی وب:

برای آشنایی با WebMatrix ASP.NET Web Pages یک صفحه ی آسان ایجاد خواهید کرد. در انتخاب گر workspace، مورد ی Files را گزینش بکنید ، این workspace به شما اجازه می دهد تا با فایـل ها و فولدرها کار بکنید . پین سمت چپ ساختار فایـل وبسایت شما را نشان می دهد. حاشیه عوض می شود تا تسک های مربوط به فایل را نشان دهد.

در حاشیه روی فلش زیر New و پس روی New File کلیک بکنید .

WebMatrix لیستی از انواع فایـل را نشان می دهد. CSHTML را گزینش کرده در باکس Name جمله "HelloWorld" را تایپ بکنید . صفحه ی CSHTML در واقع صفحه ی ASP.NET Web Pages است .روی OK کلیک بکنید .

WebMatrix صفحه را ایجاد کرده و آن را در ویرایشگر باز می نماید .

همان گونه که می بینید عموما صفحه حاوی مارک اپ های آسان ی HTML است ، به جز یک بلوک در پارت بالا که شبیه مورد زیر است :

@که این مورد، همان گونه که به طور مختصر مشاهده خواهید کرد، جهت اضافه کردن کد است . مد نظر داشته باشید که بخش های مختلف صفحه – عنصر نام، خصوصیات ، متن به علاوه بلوک در بخش بالا- تمام دارای رنگ های مختلف ی می باشند . این syntax highlighting نامیده می شود و واضح ساختن هر چیزی را آسانتر می نماید . این مورد یکی از خصوصیات یی است که کار با صفحات وب در WebMatrix را آسانتر می نماید .