چگونه از ویندوز مانند پیشرفته استفاده کنیم – بخش دوم

در بخش اول چگونه از ویندوز مانند یک پیشرفته مصرف کنیم به ارزش فایروال ویندوز آموزش فعال کردن نحوی پیشگیری از بروزرسانی گاهی از برنامه ها با مصرف از فایروال پرداختیم . در این بخش از روش به بعضی از پورت های ویندوز می پردازیم و در ادامه به معرفی پورت های مخرب و نحوی بستن آنها میپردازیم

سرویس کاهش پینگ.

ممکن است برخی از دوست ها برایشان پرسش پیش بیاید که پورت چیست ؟ پورت در معنا به مفهوم درگاه است و برای رد و بدل کردن اطلاعات بین دو رایانه استفاده می شود . (‏مکانی است که داده‌ها وارد یا خارج می‌شوند.)

دو نوع پورت فیزیکی مجازی وجود دارد. پورت های فیزیکی مانند USB … است که ما به این نوع پورت­ها کاری نداریم و بحث ما در این مطلب پورت های مجازی است .

پورت­های مجازی قابل لمس نیست و به هر کدام از آنها شماره تعلق گرفته است. و رنج آن ۶۵۵۳۵ – ۰ است .

بعضی پورت های باز در سیـستم باعث می شود امنیت سیسـتم شما كم شدن پیدا نماید . هکر ها با استفاده از گاهی برنامه ها بدافزار های تولید می کنند و آنها را به شکلی به سیـستم شما انتقال میدهند برای مثال برای آن عنوان کلیک خور انتخاب می کنند ( برای مثال فیلم جذاب س کس ی ۲۰۱۳ یا کرک فلان برنامه … ) شما خودتان آن را دانـلود می بکنید و در سیسـتم اجرا می بکنید این گونه برنامه ها تنها کافی است یک بار اجرا شوند برنامه سریع را به عنوان فایـل سیستم ی معرفی می کنند کار خود را از طریق پورت های باز سیستم تان شروع می نماید گاهی از کار هایشان حاوی سرقت اطلاعات شخصی شما و یا رمز ها عبور تان و حتی گاهی وقتها از شما به عنوان یک قربانی مصرف می کنند از طریق سیسـتم شما محل دیگری را هک می کنند و شما به دردسر خواهید افتاد.
کاهش پینگ,سرویس کاهش پینگ,پینگ

در گزارش آماری که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد ۱۰ پورت­ای که بیشتر حملات از طریق آنها صورت میگرفت اعلام شد در بین این ۱۰ پورت برتر هدف حملات به ترتیب شماره پورت‌های ۴۴۵، ۲۳، ۳۳۸۹، ۱۴۳۳، ۸۰، ۲۲، ۱۳۵، ۴۴۳، ۳۳۰۶ ۸۰۸۰ است .

باید به این نکته مد نظر داشته باشید که هیچ پورت تهدید ناکی وجورد ندارد. سرویس های که دارند روی پورت ها گوش میدن با اهمیت است. برای مثال پورت ۴۴۳ به عنوان یکی از پورت های اعلام شده است که بسیار از آن برای حملات استفاده می کردند پس ما باید این پورت را ببندیم ؟ جواب خیر است. این پورت مربوط به HTTPS می­شود و برای مثال چنانچه این پورت را شما ببندید دیگر نمی توانید وارد حساب کاربری گـوگل تان شوید. شما باید دقت بکنید که چه سرویس های از آن پورت مصرف می کنند و در زمانی که احساس کردید سرویس مشکوکی در حال استفاده است باید موقتا آن را مسدود بکنید . اما گاهی پورت ها هم می­باشد که بیشتر کاربران از آنها مصرف نمی کنند پس لزومی بر باز نگهداشتن آن نیست. برای مثال پورت های ۲۳ ، ۴۴۵ ، ۱۳۹ و ۱۳۵ بیشتر کاربران به آنها احتیاج ندارند (اما پورت ۲۳ مربوط به Telnet است و اقطعا ل اینکه گاهی از دوست ها به آن احتیاج داشته باشند وجود دارد. اگر شما با Telnet آشنایی ندارید آن را ببندید. – در ویندوز ۷ ۸ به صورت پیشفرض Telnet بسته می­باشد.) ویا گاهی دیگر از پورت ها ۱۰۲۴ به بالا استفاده نمی کنند پس بهتر است آنها را هم ببندید.
کاهش پینگ,سرویس کاهش پینگ,پینگ

شما می توانید با مصرف از نرم افزار CurrPorts پورت های تهدید ناک در حال استفاده خود را شناسایی بکنید و یا نمایش جزئیات پردازش هایی که هر پورت داشته است را ببینید و یا اطلاعات پورت ها را در فایـل متنی ذخیره بکنید .